İstanbul'da etkili olan yoğun kar hayatı felç etti

İstanbul'da etkili olan yoğun kar hayatı felç etti.10053
  • Giriş : 04.01.2008 / 14:12:00

İstanbul’da dünden itibaren etkili olan kar yağışı dolayısıyla büyükşehir belediye ekiplerince yollarda tuzlama çalışması yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM)
yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte dün sabahtan itibaren başlayan ve halen süren kar yağışı nedeniyle belediyenin çeşitli birimlerine bağlı görevlilerce çalışma başlatıldı. Yol Bakım ve Onarım, Atık Yönetimi, Park ve Bahçeler ile Sosyal İdari İşler müdürlüklerine bağlı toplam 3577 personel ve 1038 aracın katılımıyla dünden itibaren yürütülen çalışmalarda, buzlanmanın önlenmesi için cadde, sokak ve yollara 2 bin 360 ton tuz ile 66 ton solisyon döküldü. Sokaklarda kalan ve kimsesiz 29 kişiyi de toplayarak barınmaları için belediyenin tesislerine götüren ekipler, yolda kalan vatandaşlara da çay ve çorba dağıtmaya başladı. İtfaiye, İSKİ, Trafik Müdürlüğü, İETT ve İDO’nun da destek verdiği karla mücadele çalışmalarında görev alan belediye personeline de 4 bin 500 kumanya dağıtıldı. Karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi

Bazı uçak seferleri iptal edildi

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle hava ulaşımında aksamalar yaşanırken, bazı iç hat uçak seferleri de iptal edildi.
Alınan bilgiye göre, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerindeki illere sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin seferlerinde, bu illerdeki elverişsiz hava koşulları nedeniyle aksamalar yaşandı.
Bazı iç hat uçak seferlerinde gecikmeler yaşanırken, Türk Hava Yollarının (THY) Konya, Kahramanmaraş ve Ağrı seferleri bu illerdeki olumsuz hava koşulları sebebiyle iptal edildi.
Öte yandan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri, Atatürk Havalimanı’nda kar yağışı ve soğuk hava dolayısıyla karla mücadele ekiplerinin takviye edildiğini, ekiplerin gece saatlerinden itibaren hazır bekletildiğini bildirdiler.
Hava limanında uçuş trafiğini etkileyecek bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade eden yetkililer, bazı uçakların sefer öncesi buzlanmaya karşı alkolle yıkandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious