İstanbul'da ev ve işyerlerini su bastı

İstanbul'da ev ve işyerlerini su bastı  .15319
  • Giriş : 20.03.2008 / 08:44:00

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur, su baskınlarına neden oldu. Ev ve işyerlerine dolan su, İSKİ ve belideye görevlileri tarafından tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bağcılar'da, etkili sağanak yağmur nedeniye bazı ev ve işyerlerini su bastı. Demirkapı Mahallesi Akşemsettin Caddesi Sarmaşık Sokak 14, 16 ve 18 numarada bulunan ev ve işyerleri, kanalizasyon borularının tıkanması nedeniyle sular altında kaldı. Evini su basan vatandaşlar, evlerini tahliye ederken geceyi geçirmek üzere akrabalarının evlerine gitti. Belediye ve İSKİ görevlilerinin su tahliyesi yaptığı evlerdeki eşyalar suların altında kalarak kullanılamaz hale geldi.

İşyerini su basan Mehmet Umut isimli vatandaş, haber vermesine rağmen İSKİ ve belediye görevlilerinin çok geç geldiğini ileri sürdü. İşyerinde çalışan ve su tahliyesi yapan işçiler de yetkililere tepki gösterdi. Su basan iş yerinde bulunan malzemeler de sular altında kalarak kullanılamaz hale geldi. işyerinde büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Mehmet Umut, su basan evden çocukları son anda çıkardıklarının ve akrabalarının yanına götürdüklerinin aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious