İstanbul'da evler su altında kaldı

İstanbul'da evler su altında kaldı.15898
  • Giriş : 24.09.2008 / 09:08:00

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur, birçok evin sular altında kalmasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da bir anda bastıran ve sağanağa dönüşen yağmur, bodrum katlarda bulunan evleri suyla doldurdu. Zeytinburnu Sümer ve Telsiz mahallelerinde bulunan bazı evler rögardan taşan sularla doldu.

Telsiz Mahallesi 72 Sokak'ta bulunan Karakaya Apartmanı'nın bodrum katında 6 çocuğu ile yaşayan Çelik ailesi, yağmur sularıyla dolan evlerinden kendilerini zar zor sokağa attıklarını söyledi. Baba Vasıf Çelik, 22.00 sıralarında başlayan yağmurla birlikte rögardaki suyun evlerinin içine dolduğunu ve bütün eşyalarını sırılsıklam yaptığını dile getirdi.

Mahalle sakinleri de yaşanan olaydan dolayı şikayetçi olduklarını ve mahallerindeki rögar sorunun yıllardır devam ettiğini ve artık bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Bakırköy Cevizlik Mahallesi Asmalısakız Sokak'ta da birçok binanın bodrumunu sular kapladı. Vatandaşlar ellerindeki kovalarla binalarının bodrumundaki suları boşaltmaya çalıştı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) vidanjör aracı da, ihbarları değerlendirerek rögarların açılması ve suyun boşaltılması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*