İstanbul'da evleri su bastı

İstanbul'da evleri su bastı.14554
  • Giriş : 21.09.2008 / 08:47:00

Gece etkili olan yağmur su baskınına neden oldu, bir çok ev hasar gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da gece etkili olan yağmur, bazı ilçelerde su baskınlarına yol açtı. Özellikle, kanalizasyonlardaki tıkanmalar nedeniyle evlerin banyo ve tuvaletlerine vuran su, sahur vakti vatandaşları mağdur etti.
Gece gelen sağanak yağmur İstanbul'da hayatı olumsuz etkiledi. Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Tuzla'da bazı binaların bodrum katlarını su bastı. Özellikle kanalizasyondaki tıkanmalar nedeniyle, bodrum katların banyo ve tuvaletlerinden çıkan su, bir çok evde hasara yol açtı.

Gaziosmanpaşa Ellinciyıl Mahallesi 2204 Sokak'ta bulunan Aziz Ergeç'e ait ikamet, su baskınından dolayı en çok hasarı gören evlerdendi. Binanın bodrum katında olan evin banyo ve tuvaletinden fışkıran su yarım metre yükseldi. Evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Bina sakinleri suyu tahliye etmek için çaba sarf etti ancak, herhangi bir gider olmadığından evi dolduran su boşaltılamadı.

Yardım için çağırılan itfaiye ekipleri de su tahliyesi işini İSKİ'ye bırakınca bina sakinleri tepki gösterdi. Kanallardaki tıkanmadan dolayı her yağmurda evlerini su bastığını dile getiren bina sakinleri, "Defalarca müracaata bulunduk yetkiler hiç bir girişimde bulunmadı." sözleri ile yaşananlara tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*