İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı yakalandı

İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı yakalandı.12585
  • Giriş : 04.12.2007 / 18:33:00
  • Güncelleme : 04.12.2007 / 18:43:58

Bölücü örgüt PKK'lı iki terörist eylem hazırlığındayken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, İstanbul'da eylem hazırlığında oldukları belirlenen bölücü örgüt PKK'nın 2 üyesi yakalandı.

Geçtiğimiz mayıs ayında Ümraniye'de bir İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması başta olmak üzere çok sayıda eyleme karıştıkları belirlenen Muhlis Emin A. ve Sinan A.'yı takibe alan jandarma ekipleri, şahısların Ümraniye'deki evine operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan bölücü örgüt PKK'üyesi 2 şahsın, İstanbul'da eylem hazırlığı yaptıkları belirlendi.

"Rojat" kod adlı Muhlis Emin A. ile Sinan A.'nın yakalandığı evde yapılan aramalarda 3 adet dinamit lokumu şekilnde A-4 patlayıcı madde, patlayıcı maddeleri ateºlemek için kullanılacak, sigara kutusu içine saklanmiº ve yanında "dayı kızı Dilan geldi mi diye arayacak" pusulası
bulunan iki adet elektirikli fünye, 1 adet 36 öğrencinin adının yazılı bulunduğu gençlik yapılanma listesi ve bölücü örgüt elebaşısı Öcalan'ın fotoğrafları ele geçirildi. Şahıslar, alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious