İstanbul'da gaspçı operasyonu

İstanbul'da gaspçı operasyonu.7151
  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'un çeşitli semtlerinde 18 ayrı gasp ve hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla yakalanan 1'i kadın 20 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık 2 aylık çalışması sonucu yapılan operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki sorgu ve işlemleri tamamlandı. Aralarında suç örgütü elebaşları olduğu belirtilen V.S. ile Ç.G'nin de bulunduğu 1'i kadın 20 kişi, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gönderildi.

Ümraniye'de 30 Ocak 2007 tarihinde bir kuyumcunun soyulması, çeşitli ilçelerde 5 ayrı bankadan takipli silahlı gasp, çok sayıda ev ve iş yerinden hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen bu kişilerle birlikte, 1 adet Kalaşnikof marka otomatik tüfek, 9 tabanca, 4 av tüfeği, 1 kılıç, 2 kama ile 1 plazma TV ve çok sayıda oto teybi ele geçirildi.

Bu arada, suç örgütünün “örgüt lideri”, “silahlı eylem grubu”, ”lojistik destek grubu”, “ev ve oto hırsızlığı grubu”, “oto temin grubu”, ”hırsızlık ve uyuşturucu grubu” olarak görev dağılımına ilişkin polislerce hazırlanan şema basına dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious