İstanbul'da hacı adaylarına uğurlama

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Kutsal topraklara gidecek hacı adayları için Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde uğurlama töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha sonra mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde yürüyen hacı adayları, Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ne geldiler.

Burada düzenlenen törende konuşan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı, hacca gitmenin bir nasip işi olduğunu belirterek, “Allah'ın insanlar üzerindeki bir hakkıdır. Hac Allah hakkıdır, Rabbimize karşı olan bir borçtur” dedi.
İmkanı olanlara haccın farz olduğuna dikkati çeken Çağrıcı, “Demek ki, sizler bu imkanı bulmuşsunuz ve şimdi o lütfun şükrünü eda etmeye geldi sıra. Allah hakkıyla bu dönemi yaşamayı nasip etsin” diye konuştu.
TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, hacı adayları için organizasyonların eksiksiz bir şekilde yürütüldüğünü ifade ederek, bütün şirket görevlilerinin hacı adaylarının emrinde olacaklarını söyledi.

Ulusoy, bu yıl tüm hacılara yemekli servis yapılacağını belirterek, “Artık buradan yemek türü şeyler götürülmeyecek. Bayan hacılarımız artık orada yemek yapmayacaklar, sadece dini vecibelerini yerine getirecekler” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren de, toplumun örfünde bulunan hacı uğurlama merasiminin unutulmaması için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından hacı adayları ve yakınları, birlikte yemek yediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious