İstanbul'da ilaç yolsuzluğu operasyonu

İstanbul'da ilaç yolsuzluğu operasyonu.13673
  • Giriş : 06.05.2009 / 10:30:00

İstanbul’daki ilaç yolsuzluğu operasyonunda aralarında ünlü doktorların olduğu 37 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İHBARLAR üzerine ilaç faturalarını inceleyen Sosyal Güvenlik Kurumu, hastanelerdeki usulsüzlüğü belirledi. İstanbul SGK Bölge Müdürlüğü müfettişlerinin Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunun ardından dün sabah İstanbul ve Ankara'da 50 adrese baskın düzenledi.

8 HASTANEDEN 21 CERRAH

BAZI özel hastaneler ve devlet hastanelerine görevli aralarında Op. Dr. Ahmet Ç., İsmail A., Ali İhsan I. ve Engin Özar gibi ünlü cerrahların bulunduğu 21 cerrah ile bir SGK fatura denetmeni, 1 medikal şirket sahibi ve 6 medikal şirketten 15 kişi gözaltına alındı. Doktorlar ve eczacılar, anlaşmalı medikal malzeme satan firmalardan tıbbi gereç alımı yaptırdıkları ve bu alımlardan komisyon aldıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

YÜZDE 40 KOMİSYON

GÖZALTINA alınan doktorların yaptıkları yolsuzluk karşılığında medikal şirketlerinden yüzde 30 ya da 40 komisyon aldıkları ve SGK'yı 20 milyon lira zarara uğrattıkları iddia ediliyor. SGK fatura onay ve denetim personeli ise yüzde 20 üzerinden usulsüz faturaları onayladığı öğrenildi. Öte yandan medikal şirket yöneticilerinin cerrahlar için lüks evler kiraladıkları ve doktorların bu evlerde yabancı uyrukla kadınlarla birlikte oldukları iddia edildi. Bazı doktorlar dün bu adreslerde kadınlarla birlikte yakalandı. Doktorların mal varlıkları inceleniyor.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*