İstanbul'da insan kaçakçılığı operasyonu

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

İstanbul'da eş zamanlı operasyonlarda sahte belgeler ile insan kaçakçılığı yaptıkları öne sürülen, aralarında bazı organizatörlerin de bulunduğu 28'i kadın 52 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İMali Şube ekipleri, bazı kişilerin, Türkiye'ye turist vizeleriyle giren kişilere sahte belge düzenleyerek vize sürelerini uzattıkları ve aynı yollarla insan kaçakçılığı yaptıkları yönünde ihbar aldı.

İhbarı değerlendiren Mali Şube ekipleri Kadıköy, Maltepe, Eminönü, Bakırköy ve Beşiktaş'ta belirlenen 17 adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda, aralarında insan kaçakçılığı organizatörlerinin de bulunduğu 38'i yabancı uyruklu, 28'i kadın, 52 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları iş yerleri ile kaldıkları adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve doküman da ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları süren yabancı uyruklu kadınların Türkiye'ye turist vizeleriyle geldikleri ve bir süre sonra da elde ettikleri sahte belgelerle vizelerini uzatarak, çeşitli alanlarda çalıştıkları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious