İstanbul'da 'İsrail Kuşatması' genişliyor

İstanbul'da 'İsrail Kuşatması' genişliyor.10523
  • Giriş : 07.01.2009 / 08:40:00

Beşiktaş Levent'te bulunan İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik grup, İsrail'i protesto etti, katılım giderek artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail'in Gazze'ye yönelik kara harekâtı başlatmasının ardından gelen tepkiler devam ediyor.

İsrail'in Filistin'deki kara operasyonu sürerken, harekata tepkiler artarak devam ediyor. Gazze'ye yönelik kara harekât, Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi tarafından protesto edildi. Filistin'deki katliama duyarlı vatandaşlardan oluşan grup, İsrail aleyhine pankart ve döviz taşıyıp slogan attı.

Grup adına yapılan açıklamada, İsrail'in kadın, çocuk, sivil demeden Filistinlileri katlettiği ifade edilerek, Türkiye'nin İsrail ile olan ekonomik ve askeri anlaşmalarını iptal etmesi istendi. İsrail elçiliğinin ve konsolosluklarının da kaldırılması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada eylemlerin devam edeceği belirtildi.

Eylemciler, İsrail Bayrağı'nı da parçalayarak ateşe verdi. Hamas'a destek veren eylemciler, Gazze'ye yönelik saldırının durdurulmasını istedi. Eylem nedeniyle Büyükdere Caddesi Maslak istikametinde trafik durma noktasına geldi. Yoldan geçen araçlar da korna çalarak eyleme destek verdi. Polis ekipleri, eylem sırasında İsrail Başkonsolosluğu önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*