İstanbul'da kanlı hasaplaşma

İstanbul'da kanlı hasaplaşma.13655
  • Giriş : 13.11.2008 / 22:33:00

Laleli'de çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Tartışma sırasında silahını kullanan bir kişi, kardeş oldukları öğrenilen 4 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Laleli'de bir pasajın önünde çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Tartışma sırasında silahını kullanan bir kişi, kardeş oldukları öğrenilen 4 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu.

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 20.00 sıralarında Fatih, Laleli'de bulunan Crowne Plaza'nın önünde meydana geldi.

Plaza'nın girişinde seyyar şekilde bavul satmak isteyen bir kişi, plazada aynı işi yapan Sertip Özyan'la tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle ismi öğrenilemeyen seyyar satıcı, plazanın alt katında bavul dükkanı bulunan Sertip Özyan'ı silahı ile vurdu. Özyan, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Silah seslerini duyan Özyan'ın kardeşleri de olay yerine koştu. Özyan'ı vuran şahıs, diğer kardeşlerine de silahı ile ateş etmeye başladı. Kurşunların hedefi olan diğer kardeşler yaralı olarak olay yerinden geçen ticari taksilerle hastaneye kaldırıldı.

Kurşunun kafasına isabet ettiği Mehmet Şirin Özyan (36), hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Göğsünden yaralanan Mehmet Şahin Özyan'ın (38) ise durumunun ağır olduğu bildirildi. Koluna kurşun isabet eden Tuncay Özyan'ın ise, hafif yaralı olduğu ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Olayı duyan Özyan ailesi ve yakınları, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi girişinde sinir krizi geçirdi.

Olay yerindeki görgü tanıkları, tartışmanın plaza girişinde yaşandığını söyledi. 15 el silah sesi duyduğunu anlatan bir vatandaş, tartışmanın neden çıktığını bilmediğini ifade etti.

Olayın gerçekleştiği plazanın önünü güvenlik çemberine alan polis ekipleri, kaçan saldırganın peşine düştü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*