İstanbul'da kapkaç dehşeti

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Kapkaççılar çantasını vermemekte direnen genç kadını yerde sürükledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aynı otomobille iki farlkı cadde de yapılan kapkaçlarda, kadınlardan biri yerde sürüklenerek yaralanırken, çantaları alan kapkaççılar kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre iki kapkaç olayı da Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Sabah saatlerinde evinden çıkarak iş yerine gitmeye çalışan Gülşah Öncü, Yıldız Caddesi üzerinde kapkaççıların saldırısına uğradı. Plakası alınamayan kırmızı renkli bir otomobille Öncü'ye yaklaşan kapkaççılar, omuzundaki çantayı almaya çalıştı. Kapkaççılara direndiği sırada yere düşen Öncü, bir süre yerde sürüklendi.

Çantayı alan kapkaççılar olay yerinden uzaklaşırken, Öncü karnından ve kollarından yaralandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, Öncü'yü Kızılay Tıp Merkezi'ne götürdü. Yaraları pansuman edilen ve röntgen filmi çekilen Öncü, daha sonra Küçükçekmece Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulundu. Öncü, gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen olayla ilgili konuşmak istemedi.

İkinci kapkaç olayıda birinci olayın yaşandığı Yıldız Caddesi'nin yüz metere mesafedeki Aşık Veysel Caddesi'nde meydana geldi. Yine aynı otomobille ismi öğrenilemeyen bir bayana yaklaşan kapkaççılar, kadının çantasını alarak kaçtı. Kapkaççılara direnmeyen genç bayan, olaydan yara almadan kurtuldu. Şikayetçi olmak için Küçükçekmece Polis Merekezi'ne giden genç bayanın olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlendi.

Polis, aynı mahallede kısa süre arayla meydana gelen iki kapkaç olayının faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious