İstanbul'da kapkaç operasyonu

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'da bankadan çıkan vatandaşları takip ederek kapkaç yaptıkları öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bankadan çıkan vatandaşların takip edilerek çanta ve paralarının kapkaç yöntemiyle alınması olaylarına ilişkin şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucu bir kapkaç olayına hazırlık yaptığı belirlenen şebeke üyeleri için, Kadıköy Ataşehir'deki bir banka şubesi önünde tertibat alan polis ekipleri, E.G, E.O, D.G, L.G. ve K.G'yi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 1 adet kuru sıkı tabir edilen tabanca, 2 adet otomobil, 2 adet motosiklet, 3 adet kask ve kapkaç yapılacak araçların camlarını patlatmakta kullanıldığı bildirilen 5 adet buji ele geçirildi.

Şüphelilerin, banka içinde bulunan bir arkadaşlarının haber verdiği kişilerin otomobillerini takip edip camlarını patlatarak, içerisinde para bulunan çantayı kapkaç yöntemiyle aldıkları bildirildi.

Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Pendik, Sultanbeyli, Şişli ve Büyükçekmece'de 2006 yılının Kasım ayından itibaren bu şekilde 10 ayrı kapkaç olayına karıştıkları bildirilen şüphelilerin, bu olaylarda vatandaşlardan yaklaşık 400 bin YTL aldıkları belirtildi.

Şubedeki işlemleri tamamlanan 5 şüpheli, Kadıköy Adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious