İstanbul'da kar etkisini kaybediyor

İstanbul'da kar etkisini kaybediyor.15681
  • Giriş : 19.02.2008 / 10:40:00

Soğuk hava ve kar yağışı İstanbul'da yavaş yavaş etkisini kaybediyor. Kentteki ilk ve orta dereceli okullar bugün de tatil.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul, Bursa, Nevşehir, Ordu, Niğde, Samsun, Yozgat, Afyonkarahisar, Tokat, Sinop, Tunceli, Kastamonu, Burdur, Giresun, Kayseri, Konya ve Amasya'da ilköğretim ve liselerde eğitim yapılmayacak.

Bingöl'de ise bugünden itibaren 2 gün eğitime ara verildi. Bazı üniversitelerde bugün de kar tatili var.

Amasya, İstanbul Ticaret, Sakarya Üniversiteleri ve Maltepe Üniversitesi merkez kampüsünde bugün de eğitim ve öğretime yapılmayacak.

İstanbul:
İstanbul'da kar yağışı etkisini kaybetti, yerini buzlanmaya bıraktı. Dün gece Beşiktaş'ta meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada özellikle sabah saatlerinde görülecek buzlanma ve don sebebiyle yayaların ve sürücülerin dikkatli olması istendi.

Belediye ekipleri köprü ve viyadüklerdeki tuzlama çalışmalarına sabaha kadar devam etti.

Boğaziçi Köprüsü Levent yol ayırımında buzlanma yüzünden meydana gelen trafik kazasında Yunus Emre Kaya adlı sürücü yaralandı.

Son bir haftadaki yağışlarla İstanbul'daki barajlarda, doluluk oranı yüzde 26'dan yüzde 30'a yükseldi. Karın İstanbul barajlarına ne kadar etki edeceği ise 1-2 hafta içinde belli olacak.

Trabzon-Rize-Gümüşhane:
Trabzon'da da, kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne göre, dün gece başlayan ve etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde, bugün ilköğretim okullarıve liselerde eğitime ara verildi.

Hava koşullarının uygun olması durumunda yarın ders başı yapılması planlandığı kaydedildi.

Rize ve Gümüşhane'de de merkez ile bazı ilçelerinde kar nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Rize'de dün geceden itibaren etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle merkez ile Pazar, İyidere, Hemşin, Güneysu, Kalkandere, Derepazarı ve Çayeli ilçelerindeki ilköğretim okullar ve liseler tatil edildi.

Gümüşhane'de de, yağan karın ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle merkez ile Şiran dışındaki bütün ilçelerde ilköğretim ve liselerde eğitime bugün için ara verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious