İstanbul'da korku dolu saatler

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

İş makinası doğalgaz borusunu patlatınca vatandaşlar korkudan evlerini terketti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 1 saat boyunca basınçlı doğalgazın boşaldığı kaza sırasında çevredeki ev ve dükkanlarda bulunan vatandaşlar panikle bölgeyi terketti.

Edinilen bilgiye göre olay saat 12.30 sıralarında Bostancı Bağdat caddesi, Nokta Mevkisi üzerinde yapılan alt geçit inşaat sahasında meydana geldi. Zemin araştırması yapılmadan yapılan sondaj çalışması sırasında işmakinası, doğalgaz ana borusunu deldi. Kaza sırasında basınçla boşalan doğal gaz, çevredeki ev ve iş yerlerini doldurdu. Yaklaşık bir saat süreyle dışarı sızan doğal gaz, İGDAŞ ekiplerinin olay yerine gelerek yaptığı müdahaleden sonra durdurulabildi.

Patlamanın ardından panikle ev ve iş yerlerini terk eden vatandaşlar, gazın kesilmesinin ardından olay yerine gelerek yetkililerden şikayetçi oldu. 4 ay önce aynı bölgede yapılan bir başka kazı sırasında da doğalgaz ana borusunun delindiğini belirten vatandaşlar, "İşimiz Allah'a kaldı. Kazıyı yapan müteahhit firmaya, doğalgaz ana borusunun alttan geçtiğini, İGDAŞ yetkililerinden bilgi almaları gerektiğini defalarca söyledik, Ancak bizim isyanımızı ciddiye almadılar. Sonuç ise ortada" diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious