İstanbul'da kumar operasyonu: 27 gözaltı

İstanbul'da kumar operasyonu: 27 gözaltı.15298
  • Giriş : 20.06.2008 / 13:46:00

Ümraniye'de, kumar oynatıldığı gerekçesiyle daha önce operasyon yapılan bir plazaya aynı nedenle düzenlenen operasyonda 27 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplere, daha önce kumar oynatıldığı için operasyon gerçekleştirilen Taşdelen beldesindeki bir plazanın 5. katının, şüpheliler A.Y. ve S.D. tarafından özel olarak düzenlenerek yeniden kumar amaçlı kullanıldığı yönünde ihbar geldi.

İhbar üzerine takibe alınan plazaya dün gece saatlerinde giden sivil giyimli jandarma ekipleri, içerde kumar oynatıldığını tespit edince durumu dışarıda önlem alan ekiplere bildirdi.

Mahkemeden arama kararı alarak plazaya operasyon yapan jandarma, kumar oynatmaya yer temin eden A.Y, S.D ve kumarhane personeli ile müşterilerden oluşan 27 kişiyi yakaladı.

Kumarhanede yapılan aramada 2 adet rulet masası, 17 adet elektronik kumar makinesi, birer adet dizüstü bilgisayar, bilgisayar kasası ve pos cihazı, oyun kağıtları, kumar fişi, boş senetler ile alacak verecek listesini gösteren dokümanlar ele geçirildi.

Jandarma yetkilileri, bir süre önce aynı nedenle operasyon düzenlenen kumarhanenin bulunduğu binanın aylık 120 bin Avro'ya kiralandığını belirtti.

Kumar oynatan kişilerin, binaya gelen yollarda araç ile dolaşarak jandarma devriyelerini takip ettiklerini, yapıda kameralar ve sensör cihazları ile erken uyarı sistemi kurduklarını belirten yetkililer, ışık sızmasının önlenmesi için de binanın camlarının siyah renk film ile kaplandığını kaydetti.

Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious