İstanbul'da molotof kokteylli saldırı

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Üsküdar'da İETT Hareket Amirliği'ne molotof kokteylleri ile saldıran bir grup maskeli şahıs, bir belediye otobüsü ile hareket amirliğine ait iki kabine zarar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Esatpaşa Mahallesi'ndeki İETT otobüs duraklarına gelen yaklaşık 15 kişilik maskeli grup, bir süre bölücü terör örgütü lehine slogan attıktan sonra molotof kokteylleri ile hareket amirliğine ait kabinlere ve otobüslere saldırdı. Atılan molotoflar nedeniyle Üsküdür-Esatpaşa hattında çalışan 93-594 numaralı İETT otobüsü ile hareket amirliğine ait iki adet kabin, alev aldı. Alevler, grubun olay yerinden kaçmasından sonra İETT görevlilerince söndürüldü.

Zarar gören otobüsün sürücüsü Sedat Tarhan, olay sırasında otobüste yolcu bulunmadığını, grubun ellerinde döner bıçakları ile gelerek otobüslere ve kabinlere molotof kokteli attıktan sonra olay yerinden kaçtığını söyledi.

Olayı gören vatandaşlar, şahısların ellerinde döner bıçakları ile gelerek molotof kokteylleri ile otobüslere ve hareket amirliğine ait kabinlere saldırdıktan sonra yasadışı bölücü örgüt lehine slogan atarak olay yerinden kaçtıklarını söyledi. Vatandaşlar, eylemcilerin saldırıyı yanlarında getirdikleri bir kamera ile görüntülediklerini kaydetti.

Emniyet yetkilileri, olaydan sonra çevrede kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious