İstanbul'da okullar tatil edildi! İşte tatil edilen okullar

İstanbul'da okullar tatil edildi! İşte tatil edilen okullar.10589
  • Giriş : 30.04.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 30.04.2008 / 20:12:28

İstanbul Valisi Muammer Güler yarın sabahtan itibaren İstanbul'da hayatı durduracak kararları açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler düzenlediği basın toplantısında 1 Mayıs için adeta "Sıkıyönetim" ilan etti. Güler ulaşımın yapılmayacağı Taksim'e yürüyüşe asla izin verilmeyeceğini belirttiği açıklamasında şunları söyledi:

"1 mayısta taksimde yapılma istenen toplantı ve gösteri yürüyüşleriyle ilgilil olarak hükümetin ve diğer makamların açıklamalarında yer aldığı gibi tekrar ediyorum, Taksim'in yürüyüş güzergahı olmaması nedeniyle herhangi bir yürüyüşe izin verilmemiştir. Kazancıbaşı'na çiçek bırakılması ve Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk konulması yıllardan beri yapılmaktadır. Ama toplanma ve yürüyüş yapılması mümkün değildir. Herkesi sağduğu ve demokratik çerçevede kanunlara uymaya davet ediyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum emeğe saygı herkesin borcudur.

Ancak emeğin de emekçi örgütlerin de kanunlara saygılı olmamız lazım. Demokratik olgunlukla olayların karşılanması lazım. Bizim valilik ve özellikle polis ve jandarma olarak kanunları uygulamak gibi bir görevimiz vardır. Bu görevlerimizi de yine kanunun öngördüğü çerçeve içinde kullancağız. Yasadışı yürüyüşe engel olunacaktır bunu belirtmek isterim.

Kanun tanımazlığı ve beraberinde getireceği hukuki sonuçları gözardı edemeyiz. Böyle bir yürüyüş genel hayatın olumsuz etkilenmesi gibi bir sonuç doğracaktır. Geçen seneki gibi olayların yaşanmasını istemiyoruz."

VAPURLAR ÇALIŞMAYACAK METRO DURACAK, 60 OKUL TATİL

İstanbul Valisi Muammer Güler, alınan güvenlik önlemlerin çerçevesinde ulaşımla ilgili kısıtlamaları ise şöyle açıkladı:

"Alınacak güvenlik önlemlerini belirledik. Böyle bir planlama ulaşımla ilgili sıkıntı getirecektir. Vatandaşları tedbirli olması yolunda uyarıyoruz. Tedbirlerin alınacağı bölgelerde, şehir hatlarında Anadolu yakasından  Kabataş, Beşiktaş ve Karaköy'e muhtemeler öğlene kadar seferler yapılmayacak. Seferler Anadolu yakasından Eminönü'ne yapılacaktır.

Sirkeci- Kabataş tramvay hattı sabahtan itibaren çalışmayacak, Kabakataş- Taksim finiküler ile Mecidiyeköy- Taksim metro hattı da öğlen saatlerine kadar çalışmayacak. Belediye otobüsleri Taksim'de bekleme yapmayacak. Beyoğlu, Beşiktaş ve Kağıthanede  66 ilk ve orta dereceli okul tatil edildi. Mümkünse vatandaşlarımız özel araç kullanmasın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious