İstanbulda protesto

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

Munzur Vadisi ve Çevresini Koruma Kurulu, yarın başlayacak olan Çevre Koruma Haftası öncesinde, Munzur Vadisi'ne yapılmak istenen barajları protesto etmek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çocuklarıyla gelen üyeler ellerinde "Munzur özgürdür özgür kalacak. Küresel şirketler Munzur Vadisi'ne dokunmayın. Munzur Barajlar Projesi doğamıza karşı açılan bir savaştır." yazılı pankartlar açtı. Grup, diğer katılımcıların gelmesinin ardından İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe başladı. Davul zurna eşliğinde yürüyen grup cadde boyunca "Munzura uzanan eller kırılsın. Munzura baraj istemiyoruz" şeklinde sürekli slogan attı.

Taksim Meydanı'na çevik kuvvet ekipleri kontrolünde gelen grup bir süre halay çekti. Sloganlarına devam eden grup adına kurul sözcüsü Hasan Şen bir basın açıklaması yaptı. Doğanın yok edilmek istendiği her yerde tepkilerini dile getireceklerini belirten Şen, "Hepimiz Bergamalı'yız, Hasankeyfli'yiz, Sinoplu'yuz" dedi. Şen, "Dünyada ve ülkemizde çevre yıkımı büyük bir hızla sürmektedir. Munzur'da, dünyada ve Türkiye'de doğayı yok edecek enerji istemiyoruz. Munzur özgürdür özgür kalacak" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından grup, polisin denetiminde olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious