İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu

İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu.28779
  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

İstanbul'da sağanak yağış ve poyraz etkili oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan bayramı boyunca hissedilen sıcak hava, yerini yağmura bıraktı. Dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış ve poyraz, gece yarısından sonra şiddetini arttırdı. Üsküdar'da yol çalışması nedeniyle kanalizasyonların kapalı olmasından dolayı yağmur suları logarlardan evlerin bodrum katlarına doldu.
Arakiyeci Hacı Mehmet Mahallesi Nasrettin Hoca Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 10 ev logarlardan taşan sudan etkilendi. Bodurm katlara dolan sular nedeniyle evlerdeki eşyalar su altında kaldı. Ayrıca bir fırının bodrum katı da taşan sulardan nasibini aldı.
Evi su altında kalan Şeref Yeşilbağ, belediye ekiplerinin yol çalışması nedeniyle evini su bastığını belirterek yetkililere sitem etti. Bütün eşyalarının su altında kaldığını dile getiren Yeşilbağ, zararının büyük olduğunu belirtti. Bodrum katını su basan fırında çalışan Cengiz Bilen ise saat 01.00 sıralarında uyandığını ve kendisini beline kadar sular içinde bulduğunu söyledi. Öte yandan şiddetli poyraz nedeniyle İstanbul'un değişik semtlerinde bir çok ağaç yollara devrildi. Maslak Büyükdere Caddesi'nde bir ağacın devrilerek yolu kapatması üzerine itfaiyeden yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yol kenarına aldıkları ağacı testereyle keserek yolu ulaşıma açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious