İstanbul'da sağanak yağış uyarısı!

İstanbul'da sağanak yağış uyarısı!.15425
  • Giriş : 26.09.2008 / 13:11:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 13:55:47

İstanbul'da yağmur başladı... Yetkililer uyarıyor: "Sağanak geliyor, aman dikkat !"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek olan İstanbul'da, su baskınlarına ve göllenmelere karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre, İstanbul'un bugün sağanak yağışın etkisi altına gireceği bildirildi.

Kentte, su baskınları ve göllenmelere karşı dikkatli olunması uyarısında bulunulan açıklamada, İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, İSKİ, Belediye Trafik ve Beyaz Masa ekiplerinin muhtemel olumsuzluklara müdahale etmek için hazır bekletildiği kaydedildi.

Açıklamada, yağışların gece boyu Terkos ile Istıranca arasına yağdığı ve halen Istıranca civarında devam ettiğine işaret edilerek, ölçümlere göre, Terkos'da metrekareye 22,2 kilogram yağış düştüğü vurgulandı.

Yağışın bu gece şiddetini artırması ve cumartesi akşamına kadar aralıklarla kuvvetli yağarak etkili olmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada,
yağışın Binkılıç, Istıranca, Terkos, Çatalca, Beykoz, Sarıyer, Alibeyköy, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy ile Küçükçekme civarında daha etkili olmasının tahmin edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*