İstanbul'da sürücülerin trafik çilesi devam ediyor

İstanbul'da sürücülerin trafik çilesi devam ediyor.14100
  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

İstanbul'da yapımı devam eden yollar, vatandaşlara trafik çilesi yaşatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hergün saatlerce trafikte beklemek zorunda kalan İstanbullular, yaşadıkları çilenin biteceği günü iple çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi okullar açılmadan yolların önemli bir bölümünü bitirmeyi planlıyor. Her gün yollarda saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar ise okulların açılması ile birlikte çilelerinin artacağını, yollarda daha fazla zamanlarının boşa gideceğini düşünüyor.

Yaklaşık iki yıl önce başlatılan yol genişletme, alt geçit ve üst geçit yapma, kavşak düzenleme çalışmaları devam ediyor. İstanbul'un trafik sorununu çözme vaadiyle 28 Mart 2003 yerel seçimlerinde İstanbullulardan oy isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çok geçmeden çalışmalara başladı. E-5 Karayolu başta olmak üzere, TEM Otoyolu ve ara yollarda yol genişletme, alt geçit ve üst geçit inşaatları ile birlikte kavşak düzenleme çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'un yollarını inşaat şantiyesine çevirdi. İstanbul'un yoğun olan trafiği yol inşaatları nedeniyle daha da yoğunlaştı. Vatandaşlardan gelen tepkilere zaman zaman cevap veren Başkan Topbaş, yaptığı açıklamalarda, "Her şey trafik sorunun ortadan kaldırılması için yapılıyor, sabırlı olmak lazım" dedi.

Geçen iki yılda birçok yol bitme noktasına geldi. Bazı yollarda ise çalışmalar sürüyor. E-5 Karayolu'nun Cevizlibağ ile Çobançeşme arasındaki genişletme ve alt yapı ihalesini üstlenen inşaat firmasının çalışanları, okullar açılmadan çalışmaların bitirileceğini belirtti. Çalışma izinlerinin gündüz saat 10.00 ile 16.00 arasında olduğunu kaydeden bir yetkili, "Buna rağmen vatandaşı daha fazla sıkıntıya sokmamak için okul servisleri trafiğe girmeden yolları bitireceğiz." şeklinde konuştu.

İstanbul'un trafiğinde saatlerce beklemek zorunda kalan sürücüler ise, yapılan yolların trafiği kısmen rahatlattığını ancak, okul servislerinin trafiğe çıkması ile birlikte çilelerinin artacağını belirtti. Yapılan yolların çok geçmeden yeniden kazıldığına işaret eden sürücüler, farklı çözüm yöntemlerinin devreye sokulmasını istedi. İstanbul trafiğinin içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirten bazı ticari araç sürücüleri de, okul servis araçlarının trafiğe girmesi ile birlikte oluşacak trafik nedeniyle ticari faaliyetlerden çekileceklerini söyledi.

Okulların açılmasına yaklaşık bir hafta kaldı. Sürücüler yapımı tamamlanan yollarla birlikte kısmen rahtalayan İstanbul trafiğinin, okul servis araçlarının trafiğe çıkması ile birlikte alacağı yeni halini merakla bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious