İstanbul'da teröristlere karşı operasyon

İstanbul'da teröristlere karşı operasyon.12507
  • Giriş : 17.03.2008 / 23:50:00

istanbul'da bombalı saldırı eylemleri gerçekleştirdiği gerekçesiyle hakkında müebbet hapis cezası bulunan bir hükümlü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele ve İstihbarat şube müdürlüklerince, 15 Mart Cumartesi günü, bölücü terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonda, çeşitli tarihlerde bölücü terör örgütü adına bir polis memurunun şehit edilmesi, iki polis memurunun yaralanması eylemi nedeniyle aranan bir kişi ile güvenlik güçlerine yönelik bombalı saldırı eylemleri gerçekleştirdiği gerekçesiyle hakkında müebbet hapis cezası bulunan ve uzun yıllardır aranan bir hükümlü olmak üzere 2 örgüt mensubunun yakalandığı kaydedildi.

Yakalanan bu kişilerin dün sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandığı bildirilen açıklamada, yakalanan bu şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde, 1 adet 7,65 milimetre çapında tabanca, 3 adet fişek, 1 adet kuru sıkı tabanca, 2 adet fişek, 2 adet şarjör, 2 adet sahte nüfus cüzdanı ile 2 adet örgütsel içerikli fotoğraf ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, bu kişilerin yakalanmasıyla aydınlatılan eylemler de şöyle sıralandı:

''8 Haziran 1996 tarihinde Adana ili Ceyhan ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca pusu kurulmak suretiyle polis ekip otosunun silahla taranması neticesi 1 polis memurunun şehit edilmesi, 2 polis memurunun yaralanması.

2 Kasım 1992 tarihinde Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde bölücü terör örgüt mensuplarınca 6 polis memurunun ikametgahlarına yönelik bombalı saldırı eylemi gerçekleştirilmesi.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious