İstanbul'da 'trafik krizine' tepki geldi

İstanbul'da 'trafik krizine' tepki geldi.17274
  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Papa'nın İstanbul ziyareti sırasında alınan önlemler sonucu tıkanan trafikte mahsur kalan hasta ve hasta yakınları, duruma tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ahmet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Papa 16. Benedict'in İstanbulu ziyareti sırasında bazı ana yollar kapatılınca trafik felç oldu. Uzun süre tıkanan trafikte ilerleyerek hastaneye ulaşmaya çalışan hasta ve hasta yakınları, yolların kapatılmasına tepki gösteredi. Felç olan trafikte hasta taşıyan ambulanslara dahi güvenlik gerekçesi ile yol verilmedi.
Papa'nın İstanbul'a gelişi sırasında kullanacağı yol güzergahları polis tarafından trafiğe kapatıldı. Trafikte uzun kuyruklar oluşurken, hastaneye gitmeye çalışan vatandaşlar saatlerce trafin açılmasını bekledi. Yolların kapalı olması nedeniyle hasta ve hasta yakınları, normal zamanda çok kısa sürede gidebilecekleri hastanelere saatler süren trafik çilesinin ardından ancak ulaşabildi.

Hasta olan yakınını Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getiren Nedime Özoğul isimli vatandaş, Gaziosmanpaşa'dan normal şartlarda 15 dakikada geldiği yolu trafik sıkışıklığı yüzünden ancak iki saatte gelebildiğini söyledi. Papa'nın gelişi yüzünden trafiğin kapatılmasına anlam veremediklerini dile getiren Özoğul, "Papa gelecek diye vatandaş niye mağdur oluyor. Papa gelecekse gelsin. Kiliseye mi gidiyor nereye gidiyorsa gitsin. Ne ambulanslar gidebiliyor ne arabalar gidebiliyor." şeklinde konuştu.

Diyaliz hastası olan bir vatandaşı Okmeydanı'ndan getirdiğini söyleyen Hüseyin Taş isimli ambulans şoförü, 2,5 saattir yolda olduklarını ve Okmeyda'nından Taksim'e gelemediklerinden şikayetçi oldu. Taş, "Okmeydanı'ndan, Dolapdere'ye oradan da başka bir yere gönderiyorlar. Saatlerdir yoldayız. Papa gelecek diye yolları kapatmışlar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious