İstanbul'da turist bereketi

İstanbul'da turist bereketi.17653
  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Ocak ayında İstanbul'a gelen turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artış oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bilgili, Türkiye genelinde turist sayısında düşüş varken, İstanbul'da yüzde 19'luk artışın İstanbul'un özelliğinden kaynaklandığını söyledi. Bilgili, Hrant Dink cinayetinin İstanbul turizmini etkilemediğine de dikkat çekti. Turizmin İstanbul'da 12 ay 24 saat devam ettiğini belirten Bilgili, "İstanbul diğer şehirlerimiz gibi değil, boşalmıyor. Turizm, İstanbul'da 12 ay devam ediyor. İstanbul bir dünya başkenti. Her dinin, her kültürün izlerini bulmak mümkün" dedi.

SEKTÖR MORAL BULDU

Tuttukları kayıtların düzenliliği ve ellerindeki personelin özverili çalışmaları sonucu aylık verileri çok kısa zamanda hazırladıklarını belirten Bilgili, 2007 Ocak ayı rakamlarının hem sektörün hem de kendilerinin yüzünü güldürdüğünü ifade ederek, "Yılın ilk ayı. Geçen yıl ocak ayı ile bu yıl ocak ayı rakamları arasında yüzde 19'luk bir artış söz konusu. Yüzde 19'luk artış sektör açısından da bir moral oldu. Türkiye genelinde rakamlar düşerken, İstanbul'da artması bizi sevindirdi" dedi.

Hrant Dink cinayetinin İstanbul turizmini etkilemediğini belirten Bilgili, bunun ölçülmesinin kolay olmadığını, ama rakamların da İstanbul'a gelenlerin bu cinayetten etkilenmediğini ortaya koyduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious