İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

İstanbul'da uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda 45 kilogram eroin, 14 bin 291 ekstacy hap ile 40 kilo esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş ve Narkotik Şube Müdürü Tufan Ergüder operasyonlarla igili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bir basın açıklaması yaptı. "Çember" kod adlı operasyonun Gaziosmanpaşa ilçesinde, temin ettikleri uyuşturucu maddelerini organize bir şekilde piyasaya süren sokak satıcılarına yönelik yapıldığını belirten Şammaz Demirtaş, operasyonlarda 5'i kadın 15 kişinin göz altına alındığı söyledi. Demirtaş, gözaltına alınan zanlılar arasında Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen polis memuru Ahmet E.'nin de bulunduğunu doğrularken, operasyonlarda 8 bin 477 gram esrar, 13 bin 400 adet ekstacy hap, 8 ruhsatsız tabanca, 3 av tüfeği, 2 çelik yelek, çok sayıda mühimmat, 3 hassas terazi ile ele geçirilen uyuşturucuların dağıtımında kullanılan 7 lüks otomobil, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği tespit edilen 41 bin YTL, 626 ABD doları, 785 Avro ele geçirildiğini ifade etti.

"Yarasa" kod adlı operasyonun ise Silivri'de 26 Nisan 2006 tarihinde, transit uyuşturucu kaçakçılığına yönelik yapıldığını aktaran Demirtaş, bu operasyonda ise 44 kilogram eroin ile birlikte 6 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını kaydetti. Basın açıklamasında sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarında devam ettiğini aktaran Demirtaş, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Şişli, Pendik, Üsküdar, Maltepe, Beşiktaş, Bayrampaşa, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bakırköy, ve Avcılar'da, son bir hafta içerisinde 25 ayrı yere baskın yapıldığını dile getirdi. Demirtaş bu baskınlarda da 31 kilo 650 gram esrar, 873 gram eroin, 2 gram kokain, 891 adet ekstacy hap, 4 tabanca ele geçirildiğini ve bunlarla ilgili olarak 47 kişinin yakalandığı ifade etti.

Yapılan operasyonlarda göz altına alınan zanlılar, sorgulamalarının ardından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious