İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Büyükçekmece'de düzenlenen operasyonda ele geçirilen 53 kilogram eroine ilişkin yakalanan 9 kişiden 8'i tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan İran uyruklu Naji Esmaeıli Meferali, Şerali Dereli, Abdulvahap Çarık, oğulları Hüseyin Çarık, Savaş Çarık, kızı Seher Çarık, gelini Betül Çarık, eşi Zerina Çarık ve Ahmet Yelyutan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan 9 kişi, “suç işlemek amacıyla örgüt oluşturmak ve örgüte üye olmak” ile “uyuşturucu ticareti yapmak” suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderildi.
İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sorgulanan zanlılardan Betül Çarık serbest bırakılırken, 8 kişi tutuklandı.

Soruşturma konusu uyuşturucu maddenin, Meferali ile Dereli tarafından İran'dan getirildiği, Ahmet Yelyutan'ın evinde depolandığı, Hüseyin Çarık tarafından da yurt dışına pazarlanmaya çalışıldığı öne sürüldü.

Hüseyin Çarık'ın, uyuşturucu maddenin satılması konusunda alıcılarla yapılan telefon görüşmelerini, dinlemeye takılmamak için annesi Zerina Çarık, eşi Betül Çarık ve kız kardeşi Seher Çarık'a yaptırdığı iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious