İstanbul'da ve Siirt'te PKK'lı 14 kişi yakalandı

İstanbul'da ve Siirt'te PKK'lı 14 kişi yakalandı.12432
  • Giriş : 02.11.2007 / 18:55:00

İstanbul ve Siirt Emniyet Müdürlüklerinin düzenlediği operasyonlarda toplam 14 PKK'lı yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'da terörist operasyonu

İstanbul'da düzenlenen bir operasyonda, sansasyonel eylem yapmak istedikleri, kaçak olarak yurtdışına çıkardıkları kişilerin örgüte katılmalarını sağlayan 10 kişi tutuklandı.

İstanbul'da düzenlenen bir operasyonda, sansasyonel eylem yapmak istedikleri, kaçak olarak yurtdışına çıkardıkları kişilerin terör örgütüne katılmasını sağladıkları ve korsan gösteri yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 17 kişiden 10'u tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlüklerine bağlı ekipler, bir grup kişinin, yasadışı yollardan yurtdışına çıkardıkları kişilerin terör örgütüne katılmasını sağladıklarını, molotofkokteyli atarak korsan gösteri yaptıklarını ve sansasyonel eylem yapma hazırlığında olduklarını belirledi.

Bu kişilere yönelik operasyon yapan polis 17 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin, Zeytinburnu'ndaki bir aşevi ve tramvay ile Gaziosmanpaşa'da 2 İETT otobüsüne molotofkokteyli attıkları, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'nde çöp bidonları ile yol kapatarak korsan gösteri yaptıkları ve olaya müdahale eden güvenlik güçlerine taş ve sopalarla karşı koymaya çalıştıkları belirtildi.

Bu kişilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, kart okuyucu, sahte sürücü belgesi, taşınabilir bellek, hard disk, 3 sapan, 11 sahte nüfus cüzdanı, içinde örgütsel dokümanların bulunduğu 3 bilgisayar kasası, 2 flaşdisk ve çok sayıda örgütsel yayın ile doküman ele geçirildi.

Şüphelilerin 16'sı şubedeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan bu kişilerden 10'u tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı. Gözaltına alınan bir kişinin ise Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiği kaydedildi.

Siirt'te 4 PKK'lı yakalandı

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir operasyonla PKK terör örgütüne mensup 4 kişi yakalandı. Sanıklar geniş güvenlik tedbirleri altında mahkemeye çıkarıldı.

Siirt Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları, örgüte lojistik malzeme temin ettikleri ve Siirt merkezinde mahalle toplantıları düzenleyerek örgütün propagandasını yaptıkları, sahte pasaport ile yurt dışına çıkarak sözde örgütün kırsal alanında bulunan kamplarında eğitim aldıktan sonra şehirde sansasyonel eylem yapmak üzere gelen 4 kişi düzenlenen operasyonda yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious