İstanbul'da yağış hayatı felç etti! İstanbul suda yüzüyor!

İstanbul'da yağış hayatı felç etti! İstanbul suda yüzüyor!.14471
  • Giriş : 13.10.2007 / 22:53:00

Yağış, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar başta olmak üzere birçok ilçede su baskınlarına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yağış nedeniyle Gaziosmanpaşa'da Küçükköy, Karadeniz Mahallesi ve Yıldıztabya, Esenler'de Çinçin Deresi ve Eyüp'te Alibeyköy ile Bağcılar ilçesinde çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

İtfaiye ekiplerine, özellikle binaların bodrum katlarında mahsur kalanlar olduğuna yönelik çok sayıda ihbarda bulunuldu.

Esenler Atışalanı'nda ise bazı vatandaşlar, su birikintisi nedeniyle hareket edemeyen araçlarında mahsur kaldı.

GAZİOSMANPAŞA VE BAĞCILAR SULAR ALTINDA

İkitelli Başakşehir'de bir ihbara giden ve su birikintisinde mahsur kalan bir ambulans da itfaiyenin müdahalesiyle kurtarıldı. Bölgelerinde yağışın etkili olmadığı itfaiye grup ve müfrezelerinden, özellikle Gaziosmanpaşa ve Bağcılar itfaiye gruplarına çok sayıda araç takviyesi yapıldı.

Bu arada, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar itfaiye binalarına gelerek tepki gösteren bazı vatandaşlar, tahliye çalışmalarının gecikmesine neden oldu.

YILDIRIM DÜŞTÜ

Yoğun yağışın yanı sıra İstanbul'da saat 20:00 sıralarında çok güçlü bir gökgürültüsünün ardından yıldırım düştü. Yıldırımın ardından Levent, Beşiktaş, Şişli, Nişantaşı civarında elektrik kesintisi yaşandı. Tanık olanların ifadesine göre yıldırım Haliç'ten de, Üsküdar'dan da, Levent'ten de görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious