İstanbul'da yağmur duasından sonra yağış başladı

İstanbul'da yağmur duasından sonra yağış başladı.14471
  • Giriş : 05.08.2007 / 19:00:00
  • Güncelleme : 05.08.2007 / 17:46:21

Gaziosmanpaşa Boğazköylüler bugün öğle namazı öncesinde yağmur duası için yüksek bir yere çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı duanın hemen ardından yağmur başladı. Yağmur fazla yağmaya başlayınca vatandaşlar kapalı yerlere kaçıştı.

Boğazköy Sinop Durağanlılar Derneği üyeleri öğle namazı öncesinde yağmur duası yaptı. Duanın ardından öğle namazı kılındı. Namazdan hemen sonra yağmur yağmaya başladı. Boğazköy'de yüksek bir noktaya çıkan vatandaşların duasının ardından yağış olması ilginç görüntülerin yaşanmasını sağladı. Çoluk çocuk duaya katılan Boğazköylüler kamyonlarla geldikleri tepeden ayrıldı. Dua sonrası kurban kesildi. Vatandaşlara da tavuklu pilav dağıtıldı.

Vatandaşlar dağıltıktan sonra ise yağmur hızını artırdı. Az önce rahmet için elini kaldıran vatandaşlar bu sefer yağmurdan korunmak için kapalı yerlere sığındı. Yağış nedeniyle yerlerde su birikintileri oluştu, su kanalları doldu taştı.

Sinop Durağanlılar Derneği Başkanı Mehmet Cirit dualarının kabul olduğunu belirterek bu kadar kısa sürede yağmur yağmasını beklemediklerine işaret etti.

Duaya katılanlardan Veli Kar isimil vatandaş da şaşkınlığını dile getirirken, "Sıcaklardan bunaldığımız bir dönemde böyle rahmetin yağması bizi mutlu etti." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious