İstanbul'da yağmur yağıyor

İstanbul'da yağmur yağıyor.12524
  • Giriş : 18.09.2008 / 00:05:00

Meteoroloji'nin bugün sağanak yağış başlayacağı ile ilgili uyarısından sonra akşam saatlerinde İstanbul’da başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren şiddetli rüzgarla birlikte sağanak yağış etkili oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar yollara devrilirken, yollarda biriken su nedeniyle bazı araçlar mahsur kaldı.

Meteoroliji'nin günler öncesinden haber verdiği sağanak yağış, akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da etkili olmaya başladı. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçların yola devrildiği görüldü. Beyoğlu Sıraselviler Caddesi'nde yola devrilen ağaç, itfaiye ekipleri tarafından kesilerek kaldırıldı.
Etkili yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslandı. Vatandaşlar, İstanbul'un yağmura ihtiyacı olduğunu belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.
Yağmurdan kaçan vatandaşlar, telefon kulübelerine ve otobüs duraklarına sığındı. Bazı vatandaşlar ise, "Yağmurun tadını çıkartıyoruz!" diyerek yağmura aldırmadan yürüyüşlerine devam etti.

Şiddetli rüzgar, şemsiyelerin de kırılmasına neden oldu. Şemsiye satatıcıları da yağmuru memnuniyetle karşılayanlar arasındaydı. Şemsiye satan bir vatandaş, herkesin zaten ıslandığı için şemsiye almadığını ve satışların beklenenin gerisinde kaldığını söyledi.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul radarından alınan bilgiler doğrultusunda, halen Marmara Denizi'nde etkili olan bulut kütlesinin yarım saat içinde Pendik ve Maltepe çevrelerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanağa neden olacağını belirtti.

Ayrıca, şu sıralarda Tekirdağ, Çorlu ve Silivri çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görüldüğünü ifade eden Yıldırım, ''1 saat içinde Büyükçekmece'de, 2 saat içinde de İstanbul genelinde sağanak bekleniyor'' dedi.

Yıldırım, etkili sağanak nedeniyle İstanbulluların sel ve yıldırım düşmesine karşı dikkatli olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*