İstanbul'da yanan cami sayısı 5

İstanbul'da yanan cami sayısı 5.6225
  • Giriş : 13.12.2008 / 18:28:00

İstanbul'da 2 ayrı camide çıkan yangın hasara neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kadıköy İçerenköy İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi'ndeki ''Medine Mescidi''' adlı camide akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İtfaiye ekiplerince büyümeden söndürülen yangın sonucu camide küçük çapta hasar oluştu.

Olaya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan caminin imamı Müslüm Demir, arife günü de caminin depo kısmında yangın çıktığını belirterek, şöyle konuştu:
''Önceki olayda çevrede tinerciler vardı, onlardan şüphe ettik ama bir sonuç çıkmadı. Bu olay öncesi ise ben camiden klimaları kapatıp çıktım. Daha sonra camiden dumanlar çıktığını gördüm ve itfaiyeye haber verdim. İtfaiye de kısa sürede yangını söndürdü.''

Bu yangının ardından aynı ilçede Dudullu-Bostancı yolundaki Küçükbakkalköy Merkez Camisi'nin girişindeki bölümde yangın çıktı. Halıların tutuşmasıyla büyüyen yangın, itfaiye ekiplerince yayılmadan söndürüldü. Yangında, caminin halılarının bir kısmı zarar gördü.

Camilerde inceleme yapan polis ve itfaiye ekipleri, her iki yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışmalarıNI sürdürüyor.

-İSTANBUL'DAKİ CAMİ YANGINLARI-

Kadıköy'deki bu yangınlardan önce İstanbul'un yeni ilçelerinden Sancaktepe'deki Veysel Karani Camisi'nin girişinde bulunan ve kapalı olan imam odası ile Hacı Akif Demirci Camisi'nin imam odasında öğle saatlerinde yangın çıkmıştı.

Elektrik kontağından çıktığı sanılan bu yangınlar hasara yol açmıştı.

Ayrıca Kurban Bayramı'nın 3. günü olan 10 Aralıkta Ümraniye Yukarı Dudullu Mahallesi İnönü Caddesi Kemerdere Sokak'taki Hacı Mehmet Şahsuvaroğlu Camisi'nin imam odasında çıkan ve itfaiye ekiplerince söndürülen yangın da küçük çapta hasara neden olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*