İstanbul'da yarın da yağmur var

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte sabah ve öğle saatlerinde 1 saat sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda, öğlen saatlerinde ise İstanbul'un kuzey ilçelerinde ve Boğaz çevresinde etkili olan yağışlar sonrasında en yüksek yağış miktarının Göztepe'de olduğunu söyledi.

Kaydedilen yağış miktarının metrekareye Göztepe'de 26.7, Pendik'te 12.3 ve Sarıyer'de 8.5 kilogram olarak gerçekleştiğini bildiren Yıldırım, hem sabah hem de öğlen saatlerinde yağışların etkili olduğu yerlerde lokal olarak hafif dolu yağışının da görüldüğünü kaydetti.

Yıldırım, yarın tüm İstanbul'un parçalı bulutlu olacağını dile getirerek, Sarıyer ve Şile'de lokal olarak kısa süreli sağanak yağış beklendiğini belirtti.

Yıldırım, “Perşembe günü yağış yok. Yarın ve Perşembe hava sıcaklığı biraz artacak. Beklenen en yüksek sıcaklık yarın 31, perşembe günü ise 33 derece.”

İŞYERLERİNİ SU BASTI

Bu arada, sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda yaklaşık 15 dakika etkili olan sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Hazırlıksız olarak dışarıya çıkan vatandaşlar, yağıştan korunmak için binaların saçaklarının altına saklandılar.

Öğle saatlerinde 4. Levent, Maslak ve İstinye'de yaklaşık 10 dakika süren sağanak yağış sonucu yine cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Etkili yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı.
Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla iş yerlerindeki suyu tahliye ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious