İstanbul'da yarın yağış bekleniyor

İstanbul'da yarın yağış bekleniyor.10078
  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

İstanbul genelinde yarın öğle saatlerine kadar kısa süreli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa yaptığı açıklamada, İstanbul'da semt semt değişen sıcaklıkları ölçtüklerini ifade ederek, Şile, Göztepe, Bakırköy, Samandıra ve Eminönü'de 29, Pendik, Kartal ve Sarıyer'de 31 derece sıcaklık ölçüldüğünü söyledi.
Yüzde 50-60 civarında nemle birlikte bugün hissedilen en yüksek sıcaklığın 33 derece olduğunu bildiren Yıldırım, yarın beklenen en yüksek sıcaklığın ise 29 derece olduğunu dile getirdi.

Mustafa Yıldırım, kent genelinde yarın öğle saatlerine kadar kısa süreli gök gürültülü sağanak yağış beklediklerini ifade ederek, ''Yağış geceden sabaha geçerken de görülebilir. Bu da İstanbulların kısa süreli olarak rahatlamasına yol açacak'' dedi.

Hava sıcaklığının 9 Ağustos Çarşamba gününden itibaren tekrar artacağını belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

''Geçtiğimiz hafta sonu yaşadığımız gibi yüksek sıcaklıklar beklemiyoruz ama yine de sıcaklık artacak. Sıcaklık, çarşamba günü 32,perşembe günü 34 dereceye çıkacak. Hava sıcaklığı 11 Ağustos Cuma günü tekrar azalacak. Bu dönemde sıcaklıklar dalgalanma gösterir. Bu nedenle önümüzdeki günlerde sıcaklık düşüşü ve yükselişi göreceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious