İstanbul'da yazlık sinema günleri

İstanbul'da yazlık sinema günleri.36871
  • Giriş : 18.06.2008 / 09:31:00

Büyükşehir Belediyesi'nce başlatılan etkinlik kapsamında Sultanbeyli'de "Beyaz Melek" gösterildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sultanbeyli Kent Meydanı'nda kurulan halka açık sinemadaki film gösteriminden önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçede ''Gölet Projesi''ni hayata geçireceklerini söyledi.

Sultanbeyli halkına metro sözü de veren Topbaş, ''Buradan metro geçecek, metro. Başkalarının hayal edemeyeceği bir proje. Bunun çalışmalarını başlattık. İstanbul'un her yerini raylı sistemle donatacağız. Buradan istediğiniz her yere rahatlıkla gidebileceksiniz'' diye konuştu.

Topbaş, Türkiye'nin 70 milyonluk bir aile olduğunu belirterek, ''Bu ülke her ferdiyle mutluluğu yakalamak zorunda. Burada hoşça vakit geçireceksiniz. Ailenin fertleri olduğunuzu göstereceksiniz'' dedi.

İstanbullulardan suyu tasarruflu kullanmalarını da isteyen Topbaş, ''Dünyada ekolojik kıyametten bahsediliyor. Başta su olmak üzere, kaynakları idareli kullanmak zorundayız. 'Suyu kesmeyeceğiz' dedik. Evet kesmeyeceğiz, ama sizler de suyu idareli kullanarak bizlere yardımcı olun'' şeklinde konuştu.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy da Topbaş'a, günün anısına deri üzerine yapılmış Osmanlı tuğralı bir tablo hediye etti.

Daha sonra, ilçedeki ''Yazlık Sinema Günleri'' etkinliği, ''Beyaz Melek'' filminin gösterimiyle başladı.

Yazlık sinemaya gelen vatandaşlara ücretsiz olarak patlamış mısır, çekirdek ve gazoz ikram edildi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesinin bağlı şirketlerinden Kültür A.Ş tarafından yürütülen proje kapsamında, İstanbul'un farklı ilçe ve beldelerinde 6 filmin toplam 135 gösterimi yapılacak.

Yazlık Sinema Günlerinde, ''Beyaz Melek'', ''Orton'', ''Don Kişot'', ''Müzeli Bir Gece'', ''Kabadayı'' ve ''120'' filmleri izleyiciyle buluşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious