İstanbul'da yıkım gerginliği yaşandı

İstanbul'da yıkım gerginliği yaşandı.16743
  • Giriş : 21.08.2007 / 22:34:00

İstanbul Burhan Felek Spor Salonu inşaatında yıkım gerginliği yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonasına ev sahipliği yapacak Burhan Felek Spor Kompleksi içindeki voleybol salonu inşaatı, Üsküdar Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından yıkılmak istendi.

Öğlen saatlerinde aralarında dozerlerinde bulunduğu iş makinalarıyla birlikte inşaat halinde bulunan salon ve yanında inşaa edilen antrenman salonu önüne gelen belediye ekipleri ile yıkımın yapılacağı haberini alarak inşaat alanına gelen Voleybol Federasyonu görevlileri arasında tartışma çıktı. Belediye ekiplerinin ''Aldığımız emri yerine getireceğiz'' açıklamasına karşı koyan ve iş makinalarının önüne geçerek yıkımı engellemeye çalışan federasyon çalışanları ile Üsküdar Belediyesi ekipleri arasında arbede yaşandı.

YIKIMI VALİ GÜLER DURDURDU

Görevlilerinin durumu bildirdiği Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık tarafından telefonla bilgilendirilen İstanbul Valisi Muammer Güler'in Üsküdar Belediyesi ekiplerinin yıkımı durdurması yönünde verdiği emrin ardından iş makinaları salon inşaatının bulunduğu alandan ayrıldı.

KARABIYIK: ''ENGELLEMEYİ ANLAYAMIYORUZ''

Burhan Felek Spor Salonu inşaatı ile ilgili tüm resmi işlemlerin yerine getirildiğini söyleyen Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, ''Lig ve Avrupa Kupası maçlarının oynanacağı bu salonun tamamlanmasının engellenmesini anlayamıyoruz'' dedi.

16 Haziran'da İstanbul'da düzenlenen törenle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CEV Başkanı Andrei Meyer, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve kendisinin altına imza attığı bir anlaşmayla 2009 Avrupa Şampiyonası finalinin, İstanbul'da bu salonda yapılacağını belirten Karabıyık, organizasyon hazırlıkları için yerine getirilmesi gereken tüm resmi işlemlerin belediye nezdinde tamamlandığını ifade etti.

Karabıyık, ''Özerkliğine kavuşmuş çok sayıdaki federasyon arasında bulunan federasyonumuz, Türkiye'nin çıkarlarını düşünerek bazı girişimlerde bulunmuş ve çok önemli bir organizasyonu, hem de henüz salonu bile tamamlamadan üstlenmiştir. Böylesine büyük bir organizasyonu almak için verdiğimiz uğraşların ardından başlattığımız salon inşaatının durdurulma ve yıkılma isteklerinin nedenini çözemiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious