İstanbul'da yol çöktü!

İstanbul'da yol çöktü!.19483
  • Giriş : 01.08.2008 / 23:04:00

Sağmacılar bölgesi Hal-Otogar yolunda inşaat çalışması nedeniyle çökmeler meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada:

"Davutpaşa, Otogar, Hal istikametinde Aksaray ayrım hattında yol çökmesi meydana gelmiştir. Davutpaşa, Otogar, Hal istikametini kullanmayınız" uyarısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Bayrampaşa Viyadüğü Otogar Kuzey Yol Aksaray istikameti ve Yeni Hal Yolu kuzey yönünün, yolun çökmesi nedeniyle tamamen trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Bölgede, Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü dile getirilen açıklamada, sürücülerin alternatif yolları kullanmaları istendi.

Açıklamada, yolun trafiğe açılacağı zamanın çalışmalardan sonra belirleneceği kaydedildi.

İBB: KAZAYA ÖZEL FİRMANIN ÇALIŞMASI SEBEP OLDU

Sağmalcılar bölgesi Hal-Otogar yolunda meydana gelen çökmenin, özel bir firmanın inşaat çalışmaları sırasında meydana geldiği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Bayrampaşa Viyadüğü Otogar Kuzey Yol Aksaray istikameti ve Yeni Hal Yolu kuzey yönünün, yolun çökmesi nedeniyle tamamen trafiğe kapatıldığı hatırlatıldı.

Bölgede özel bir firmanın eğlence merkezi inşaatı çalışması bulunduğu ifade edilen açıklamada, “Temel kazısı ve güçlendirme kazık çakma çalışmalarında meydana gelen göçük yolu çatlatmış ve riskli hale getirmiştir. Bazı yerlerde ise çökme meydana gelmiştir. Yol can ve mal güvenliği açısından tehlikeli olduğu için trafiğe kapatılmıştır” denildi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğü dile getirilen açıklamada, çökmenin Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün deprem güçlendirmesi yaptığı Sağmalcılar Viyadüğü ile ilgisinin bulunmadığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*