İstanbul'da yollar göle döndü

İstanbul'da yollar göle döndü.15663
  • Giriş : 26.10.2008 / 19:30:00
  • Güncelleme : 26.10.2008 / 18:56:00

İstanbul genelinde dün gece başlayan sağanak yağış sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul genelinde dün gece başlayan sağanak yağış sabah saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle araçlar yollarda kaldı, bir çok ev ve iş yerini su bastı, çok sayıda maddi hasarlı Trafik Kazası meydana geldi.

Yağmur özellikle Bağcılar, Avcılar, Bayrampaşa ve Bahçelievler civarında etkili oluyor. Bakırköy Osmaniye Mahallesi Ekrem Kurt Bulvarı tamamen suyla kapandı. Veli Efendi Hipodromu'nun önündeki yol sular altında kaldı.

Yağış nedeniyle çok sayıda araç trafikte mahsur kalırken, zaman zaman maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Araçlar su birikintilerinden güçlükle geçiyor. İtfaiye ekipleri ihbarlara yetişmek için yoğun çaba harcıyor. Su birikintilerinde mahsur kalan araçlar itfaiye tarafından çekiliyor

YARIN AKŞAMA KADAR DEVAM EDECEK

Devlet Meteoroloji İşleri'nin uyarısına göre ise yurdun kuzey ve Doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Marmara' nın kuzeyi (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Tekirdağ ve Kırklareli) ve Bursa çevrelerinde yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli olarak devam etmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağışların; neden olabileceği (sel, su baskını, taşkın, heyelan vs.) olumsuzluklara karşı ilgili ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*