İstanbul'da zorla para toplayan çeteye baskın

İstanbul'da zorla para toplayan çeteye baskın.13229
  • Giriş : 26.02.2008 / 22:38:00

İstanbul'da iş adamlarını tehdit ederek silah zoruyla para toplayan bir çete çökertildi. Bir iş adamının savcılığa başvurması sonucu başlatılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından İstanbul'un 4 ayrı ilçesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, çete kurmak suretiyle silahla tehdit yoluyla iş adamlarından para topladıkları ve bazı iş yerlerini kurşunladıkları gerekçesiyle 6 kişi gözaltına alındı.

Yapılan operasyonlar sırasında çete liderinin son anda kaçtığı, şahsın yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Operasyonda, 2 adet tüfek ve 8 adet kurusıkıdan bozma silah ele geçirildi. Zanlıların emniyetteki sorguları devam ederken, çeteye ilişkin soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiği ifade edildi.

Operasyonun, bir iş adamının cumhuriyet savcılığına gelerek, bazı şahıslara para vermesi konusunda uyarıldığını ve ölümle tehdit edildiğini ifade ederek suç duyurusunda bulunması üzerine başlatıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious