İstanbul'daki 7 bin Sinoplu AK Parti'de

İstanbul'daki 7 bin Sinoplu AK Parti'de.8078
  • Giriş : 01.02.2009 / 21:01:00
  • Güncelleme : 01.02.2009 / 21:41:21

İstanbul Sinoplular Pltatformu üyesi 6 bin 800 kişi düzenlenen törenle AK Parti'ye katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağcılar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene Başbakan Erdoğan'ın yanısıra Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Bakanı Murat Başesgioğlu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Milletvekilleri, İstanbul Sinoplular Platformu Başkanı Kadir Tıngıroğlu, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonu doldura çok sayıda vatandaş "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları ile Başbakan Erdoğan'a destek verirken, bazı vatandaşların da Filistin bayrakları taşıdıkları gözlendi.

Geçen seçimerde Sinop'ta talihsizlik yaşadıklarını bildiren Erdoğan, "Geçen dönem maalesef Sinop'ta yerel yönetimde bir talihsizlik yaşadık. İstdediğimiz alamadık ama bu dönemde inşallah çok daha dinamik, farklı sadakati olan bir ekiple inşallah Sinop'ta yerel ve genel dayanışmasıyla Sinop'umuzun merkezinde de, ilçelerinde de çok ciddi bir sıçramayı gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan AK Parti'nin iktidara geldiği süre içinde Karadeniz ve Sinop'a yapılan yatırımları anlattı. Sinop'un Karadeniz'in kuzeyinde kalan şirin bir kent olduğunu belirten Erdoğan, hükümetleri döneminde bitirilen Boyabat - Sinop Karayolu'nun da bitirildiğini hatırlattı. İktidarlarından önce Sinop'un bölgesinde adeta kenara köşeye atıldığını aktaran Erdoğan, Sinop'a verdikleri sözü tutarak üniversite açtıklarını da aktardı.

Üniversitenin açılması ve eğitimdeki eksikliklerin giderilmesiyle Sinop'un artık göç veren bir il olmaktan çıkacağını vurgulayan Erdoğan, "Asla nihai noktaya ulaşmış değiliz. Çünkü hizmetin nihai noktası olmaz. Sadece şunu söyleyeceğim. Sinop'un eksiğini, ihtiyaçlarını giderecek çalışmalara kararlılıkla devam edeceğiz. Biz bu milletin efendisi olmaya değil, biz bu milletin hizmetkarı olmaya geldik. Bu millete hizmetkarız. Hizmet için yola çıktık. Bizim derdinmiz bu. Onun için millete afra tafra yapılmaz. Tevazu içinde olacaksın. Hizmet ehline bu yakışır. Biz de bakan arkadaşlarımla miletvekili arkadraşlarımla, belediye başkanı arkadaşlarımla hep bunu yapma gayreti içindeyiz. Diyoruz ki: 'Bir elin nesi var iki elin sesi var' El ele vereceğiz. Omuz omuza vereceğiz. Hem Sinop'umuzu hem Türkiyemizi çok daha farklı yerlere ulaştıracağız." diye konuştu.

Erdoğan konuşmaların ardından 6 bin 800 platform üyesini temsilen 18 partiliye rozet taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*