İstanbul'daki gösteride 4 kişi gözaltına alındı

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Alperen Ocakları'na üye yaklaşık 50 kişilik bir grup, Suudi Arabistan'da Hz.Muhammed'in evinin yıkılıp yeni düzenlemeler yapılacağı iddialarını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı basın organlarında yer alan Suudi Arabistan'da Hz. Muhammed'in evinin yıkılacağı yolundaki haberler üzerine İstanbul Alperen Ocakları Başkanlığı'na mensup bir grup Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenledi. Öğle saatlerinde konsolosluk önüne gelen yaklaşık 50 kişilik grup, üzerleri arandıktan sonra konsolosluk önüne alındı.


Grup adına basın açıklamasını okuyan Hasan Nuri Şen, Suudilerin bu hareketini kınadıklarını söyledi. Suudi Arabistan'da ki Hz. Muhammed'e ait değerlerin bütün insanlığın ortak değerleri olduğuru belirten Şen, Kabe'nin ve Peygamberimize ait değerlerin Suudi işgalden kurtarılması gerektiğini ifade etti.

"Taşıyamıyorsanız bu emaneti, ölmedi daha Peygamber ümmeti, Peygamber emaneti, kabul etmez ihaneti." yazılı pankartlar taşıyan grup sık sık tekbir getirerek Suudi Arabistan aleyhinde sloganlar attı. Açıklamanın ardından grubun dağılmayarak konsolosluğun demir kapısını tekmelesi ve binanın camlarına yumurta ile ampul atması üzerine polis gruba müdahale etti.

Polis, 4 göstericiyi gözaltına alırken uzun süre eylemcilerin dağılmasını bekledi. Daha sonra göstericiler geldikleri arabalara binerek olay yerinden uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious