İstanbul'daki Trump Towers için anlaşma sağlandı

İstanbul'daki Trump Towers için anlaşma sağlandı.11850
  • Giriş : 15.04.2008 / 18:44:00

New York, Las Vegas, Chicago ve Panama City gibi şehirlerde kendine özgü lüks bir konsepte sahip Trump Towers'ın, İstanbul-Şişli Projesi için anlaşma New York Trump ofisinde imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trump Towers'dan yapılan yazılı açıklamada, Avrupa'daki ilk Trump Tower olacak İstanbul-Şişli projesinin Doğan Ailesi, Taşyapı, Trump Organization ve Yeşil İnşaat ortaklığıyla gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada, kompleksin biri ofis, diğeri rezidans olarak projelendirilen iki kule ve büyük bir alışveriş merkezinden oluşacağı belirtildi.

Açıklamada, imza töreninde Trump Organization adına Donald J. Trump ve kızı Ivanka Trump'ın, Doğan Ailesi adına Mehmet Ali Yalçındağ, İlder Tokcan ve Barbaros Çağa'nın, Taşyapı adına Emrullah Turanlı'nın ve Trump Organization'ın Türkiye lisansörü olan Yeşil İnşaat adına Engin Yeşil ve Burak Duruman'ın hazır bulundukları kaydedildi.

Açıklamaya göre, İstanbul Mecidiyeköy'de 23 bin metrekarelik alan üzerinde inşaatı süren, mimari projesi Brigitte Weber Mimarlık tarafından hazırlanan projenin inşaatı Taşyapı tarafından yürütülüyor.

Sinema salonları, güzellik ve fitness merkezleri, restoranlar ve kafeleri içerecek projenin, 2010 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

İstanbul projesinin Trump Organization'un Avrupa'da ilk girişimi olduğunu vurgulayan Donald J. Trump, imza töreninde yaptığı değerlendirmede "Trump Organization'ın, yüzyıllardır dünya tarihinin merkezi olmuş bir şehir olan İstanbul'dan Avrupa'ya açılıyor olmasını çok anlamlı buluyoruz. Bu büyüleyici şehirde bu önemli projenin çok büyük başarılara ulaşacağına eminiz" ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Yalçındağ ise Trump markasının, Avrupa'da iki kıtayı birleştiren yegane şehir konumundaki İstanbul'da yükseliyor olmasının ayrı bir gurur vesilesi olduğunu belirterek, "Global turist ziyaret merkezine dönüşme yolunda hızla ilerleyen ülkemizin bu önemli şehrinin her geçen gün hak ettiği marka değerine ve uluslararası itibara bu gibi önemli yatırımlarla ulaşacağına inanıyoruz. Trump Towers'ın İstanbul'un uluslararası marka tanımına büyük katma değer getireceği muhakkaktır" dedi.

Verilen bilgiye göre, Trump Towers'ın İstanbul-Şişli projesinin tanıtım partisi, 19 Nisan 2008 tarihinde İstanbul'da yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious