İstanbulive'e yoğun katılım bekleniyor

İstanbulive'e yoğun katılım bekleniyor.12357
  • Giriş : 16.06.2009 / 09:38:00

New York Turizm ve Tanıtma Ataşesi Hasan Zöngür, New York'taki Central Park'ta 27 Haziranda yapılacak 'İstanbulive:Türkiye'nin Sesi ve Rengi'' konserine yoğun katılım beklendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

New York Turizm ve Tanıtma Ataşeliği, ''Istanbulive: Türkiye'nin Sesi ve Rengi'' konseriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Zöngür açıklamada, etkinliğin amacının, Amerikalı müzikseverlerin ve müzik eleştirmenlerinin Türk sanatçılarla buluşması ve Türk müziğini tanımalarını, aynı zamanda ABD'de yaşayan Türklerin özledikleri müzisyenleri dinlemelerini sağlamak olduğunu söyledi. Zöngür, konsere 5 bin kişinin katılmasını öngördüklerini belirtti.

New York'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Yaz Konserleri'' çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının ana sponsorluğunda Türk müziğinin ünlü yorumcularının Central Park'ta halka açık ve ücretsiz konser vereceklerinin belirtildiği açıklamada, konserde Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Sertab Erener-Demir Demirkan, Hüsnü Şenlendirici-Vassilis Saleas, New York Gypsy All-Stars, Emre Yılmaz ve Brooklyn Funk Essentials'ın sahne alacağı belirtildi. Konserin organizasyonunu yapımcılar Serdar İlhan ve Mehmet Dede birlikte yürütüyor.

Açıklamada, konser alanında, Kültür ve Tanıtma Ataşeliği tarafından bir stant açılacağı, burada Türkiye'yi tanıtıcı yayınların dağıtılacağı, dev ekranda tanıtım filmlerinin gösterileceği ve Türk mutfağından örnekler sunulacağı da belirtildi.

Bu arada, Istanbulive şimdiden, ABD'li müzikseverlerin ve müzik eleştirmenlerinin dikkatini topladı. Konserler hakkında bilgi ve yorum yazılarına, New York Daily News ve NBC New York gibi gazete, dergi ve internet sitelerinde rastlanıyor.

Istanbulive'ın basına tanıtımı için geçen hafta New York'ta Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte konserde yer alacak müzisyenlerin katıldığı bir basın toplantısı düzenlenmişti. Yabancı basının da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Sertab Erener ve Demir Demirkan ABD'de o gün piyasaya çıkan ''Painted on Water-Suya Boyanmış'' isimli albümlerini de tanıtmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*