İstanbullu Yahudi'den şok mektup!

İstanbullu Yahudi'den şok mektup!.13205
  • Giriş : 01.02.2009 / 16:45:00

İstanbullu Yahudi bir kadın, İsrail'de yayınlanan Yedioth Ahronot gazetesine gönderdiği bir mektupta sokaklara çıkmaya korktuklarını öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsimlerini söylemeye korktuklarını öne süren kişi mektubunda şunları aktardı: "Sokaklarda yürümeye korkuyoruz. Her yerde Filistin bayrakları ve Filistin lehine sloganlar var. Hatta Neve Şalom Sinagogu'nun karşısında büyük bir Filistin bayrağı dalgalanıyor. Yahudi dükkanlarına İsrail karşıtı yazılar yazılıyor. Şabbat'ta sinagog neredeyse bomboş."

Mektupta her köşede, her TV kanalında insanların sadece Gazze'yi konuştuğu belirtiliyor. Okullarda Filistinli kurbanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasından kendilerinin rahatsız olduğu da vurgulanan mektupta şu ilginç ifadelere de yer veriliyor: "Filistinliler için okullarda para toplandı, bizim çocuklarımızın da para yardımı için eve boş zarf getirmeleri çok tuhafımıza gitti. Eğer para göndermezsek çocuklarımızın okullarda etkilenebileceğini düşündük."

Mektupta İstanbul'daki Yahudilere yönelik tepkilerin sadece dindarlardan değil laiklerden de geldiği ve Gazze'de yapılanlardan dolayı kendilerinin çok sert şekilde eleştirildikleri belirtiliyor. Mektupta ayrıca İstanbul'u terk ederek İsrail'e göç etmeyi düşündükleri de vurgulanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*