İstanbullular dikkat! 40 dereceye yükselecek

İstanbullular dikkat! 40 dereceye yükselecek.30158
  • Giriş : 02.08.2017 / 12:42:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçtiğiniz hafta kuvvetli yağışlarla gündelik hayatı felç olan İstanbullu vatandaşlara kötü haber geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da hissedilen sıcaklığın öğle saatlerinden itibaren 40 dereceyi bulacağını söyledi.

İstanbul'da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde  seyreden hava sıcaklığı hafta sonu 35 dereceye ulaşacak.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği  bilgilere göre, kentte bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden  sıcaklık, artmaya devam edecek.

Parçalı bulutlu havanın güneşli hale gelmesi ve rüzgar hızının  düşmesiyle sıcaklıkların 35 dereceye ulaşması bekleniyor.

Son tahminlere göre, bugün parçalı bulutlu havanın hakim olduğu kentte  sıcaklık 24 ila 32 derece arasında seyrederken, hissedilen sıcaklık öğle  saatlerinden itibaren 40 dereceyi bulacak.

Kentte yarından itibaren sıcaklık daha da artarken, rüzgar hızı  hissedilir oranda düşecek. Buna göre yarın en düşük sıcaklık 24, en yüksek 33  derece olacak. Ayrıca, yarın kendisini gösterecek az bulutlu hava etkisini hafta  sonuna kadar devam ettirecek.

Cuma günü bu durumda fazla değişiklik beklenmezken, sıcaklığın en  düşük 23, en yüksek ise 33 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da hafta sonu az bulutlu havanın yerini güneşe bırakması  bekleniyor. Bu bağlamda cumartesi ve pazar günü en düşük sıcaklığın 24, en yüksek  ise 35 derece olması öngörülüyor.

Son günlerde saatte 47 kilometreyi bulan rüzgar hızının ise ortalama  26 kilometreye kadar düşmesi bekleniyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*