İstanbullular güne bembeyaz uyandı

İstanbullular güne bembeyaz uyandı.13872
  • Giriş : 16.02.2008 / 09:51:00

Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava İstanbul'da sabah saatlerinde etkisini göstermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada Marmara Bölgesi'nde Cumartesi ve Pazar günü bölge geneli, Pazartesi günü bölgenin doğusu kar yağışlı geçeceği belirtildi. Açıklamada; "Poyraz Cumartesi kuvvetli, Pazargünü fırtına (70-80 kilometre hızla) şeklinde esecek. Kar yağışı Pazar günü bölgenin doğusunda etkili olacak" denildi.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bugün İstanbul'da çok bulutlu ve aralıklarla kar yağışı beklediklerini belirterek, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli poyraz başlayacağını, kar yağışının zaman zaman rüzgârın etkisiyle tipiye dönüşeceğini söyledi. Yıldırım özetli şu bilgileri verdi:

"Bugün sıcaklık en düşük 1 ve en yüksek 3 derece olacak.Yarın (pazartesi) poyraz fırtınasıyla birlikte kar yağışı da etkili olacak ve sıcaklık -1 dereceye kadar düşecek. Pazartesi günü de hava sıcaklığı -3 dereceyi inerken, sabah saatlerinde karşı dikkatli olunması gerekiyor." Kötü hava koşullarıyla mücadele planları çerçevesinde tedbirlerini alan AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) ise yağış başlamadan önce tüm ekiplerini bir plan çerçevesinde belirlenen noktalarda konuşlandıracak. AKOM yetkilileri daha rahat ve güvenli bir trafik akışı için vatandaşların kar lastiği kullanmasını istedi.
Kar yağışının etkisini artırması durumunda eğitim ve öğretime ara verilebileceği de öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious