İstanbullular Pazar gününe yağmurla başladı

İstanbullular Pazar gününe yağmurla başladı.12165
  • Giriş : 06.07.2008 / 09:41:00

İstanbullular güne yağmur sürpriziyle uyandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son bir haftadır bunaltan bir sıcakla boğuşan İstanbullular dün akşam geç saatlerden itibaren başlayan yağmurla biraz olsun rahatladı. Ancak yağmur yağdı diye hemen sevinmeyin çünkü Türkiye’yi etkisi altına alan bunaltıcı sıcaklar, iki günlüğüne biraz düşecek.

Bugün ve yarın özellikle Marmara Bölgesi’nde kısa süreli yağışların etkisiyle sıcaklıklar inecek. Ancak salı gününden itaberen 3-5 derece yükselip, mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Batıda sıcaklıklar artarken Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise tam tersi bir durum yaşanacak ve sıcaklıklar 3 -5 derece arasında düşecek.

Yurdun kuzeydoğu ve doğu kesimleri Salı günü, parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevreleri kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

Çarşamba günü, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara bölgesi kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.Yurdun kuzeybatı ve kuzeydoğu kesimleri Perşembe günü, parçalı ve çok bulutlu, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious