İstanbullular sahillere akın etti

İstanbullular sahillere akın etti.31575
  • Giriş : 07.06.2009 / 23:27:00

İstanbul'da vatandaşlar, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle sahil kenarlarına akın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Normalin üzerinde seyreden hava sıcaklığı hafta sonunu evinde geçiren İstanbulluları mesire alanları ve sahil şeridine döktü. Bunaltıcı sıcaklardan bir nebze kurtulmak ve serinlemek isteyen vatandaşlar, mesire alanları ve sahil kenarlarında piknik yaptı.

Zeytinburnu sahilini tercih eden bazı vatandaşlar, beraberinde getirdikleri hamakların üzerine uzanarak, günün keyfini çıkardı. Kimi vatandaşlar mangal yakarken, kimileri de tehlikeli olmasına karşın denize girmeyi tercih etti.

Ağaç gölgesinde yer bulmanın mümkün olmadığı sahil kenarları adeta panayır alanına dönerken, sahil şeridi boyunca uzun araç kuyrukları oluştu. Yer bulamayan bazı vatandaşlar ise araçlarını kaldırım üzerlerine park etti.

Adem İlkbahar adlı vatandaş, sıcaklardan bunaldığını ifade ederek, "Hafta sonunu fırsat bildik ve ailece buraya geldik. Sıcaklar bizi olumsuz etkiledi. Bu yüzden deniz kenarını tercih ettik" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*