İstanbullular sakın bu yalana kanmayın!

İstanbullular sakın bu yalana kanmayın!.17098
  • Giriş : 08.06.2009 / 16:35:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''Fakir Çocukları Sünnet Kampanyası'' adı altında belediye birimlerinin adını kullanarak bağış talebiyle davetiye satan kişilere karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''Fakir Çocukları Sünnet Kampanyası'' ile belediyenin hiçbir bağlantısının olmadığını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul genelinde bazı kişilerin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Alt Yapı Hizmetleri Müdürlüğü'nün adını kullanarak bağış adı altında davetiye sattıkları ihbarlarının geldiği hatırlatıldı.

''(Fakir Çocukları Sünnet Kampanyası) adı altında toplanan bağışlarla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın hiçbir irtibatı yoktur'' denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her ne şekilde olursa olsun davetiye ve başka bir yöntemle bağış toplamamaktadır. Hizmet ve yardımlar belediye bütçesinden meclis kararı ile yapılmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın adını kullanarak talep edilen yardımlara katılmamaları, böyle durumlarda 155 numaralı 'Polis İmdat' veya 153 numaralı 'Beyaz Masa'ya bilgi vermeleri ve davetiye almamaları önemle duyurulur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*