İstanbullulara bir müjde daha!

İstanbullulara bir müjde daha!.25010
  • Giriş : 19.03.2009 / 15:18:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesince sürdürülen Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli çalışmasında, iki yönden karşılıklı yapılan tüneller birleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birleştirme işlemi sırasında gazetecilere açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, proje tamamlandığında Sarıyer'in girişinde yaşanan trafik sıkıntısının giderilmiş olacağını ve tünelin Sarıyer'in merkezini TEM ve E-5 otoyollarına bağlayacağını söyledi.

Yaklaşık bir saat süren yolun, tünel bittiğinde 5 dakikalık mesafeye ineceğini kaydeden Topbaş, Mayıs ayında tünelin kaplama ve diğer işlemlerine başlanacağını ve bu çalışmaları da yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Konuşmasının ardından, ''Beko'' adı verilen tünel kazıcı makinenin operatör koltuğuna oturan Topbaş'a, operatör Selçuk Şavran tarafından aracın nasıl kullanılması gerektiği anlatıldı.

Bu araçla, tünelin son kısmındaki duvarı kırarak tünelleri birleştiren Topbaş, operatör Şavran'a 250 lira bahşiş verdi.

-SARIYER–ÇAYIRBAŞI KARAYOLU TÜNELİ-

Sarıyer Çırçır Deresi bölgesinden Çayırbaşı Mahallesi Fidanlık bölgesine çıkacak 3870 metre uzunluğundaki tünelin taban genişliğinin 11.8 metre, yol genişliğinin 9.50 metre ve yüksekliğinin de 7.33 metre olduğu öğrenildi.

Tüm kazılarının 15 Nisan 2009'da bitmesi planlanan tünelle Sarıyer'in merkezden TEM ve E-5 otoyollarına bağlanılacağı ve 1 saatlik yolun 5 dakikaya ineceği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*